Kdo jsem?

Jsem světlonoš, který umí zažehnout světlo a posvítí ti, abys mohl jít svou vlastní cestou. Zesiluji některé lidské aspekty a umožnuji uvidět velikost lidského potenciálu, který v sobě každý neseme.

Jsem aktivátor, který rád provokuje vnitřní lidskou touhu stát se celistvým a úplným. 

Nejsem učitelem, který by tě chtěl něco naučit. Sama jsem stále žákem, který se učí každým dnem. Pro mne je největší učitel ŽIVOT sám a žití ve vědomé každodennosti.

Jsme ve hře a každý máme volbu. Cestu a směr si určujeme svými rozhodnutími.
Karty jsou rozdány a je čas hrát... 

Odkud se vzala Zohra?

Jméno Zohra jsem dostala v Africe po několikatýdenním putování SAHARSKOU pouští od tamního průvodce Ahmeda.
Znamená volně přeloženo pulsující květ. 
A protože poušť ve mne otevřela hluboké vzpomínky, které sahají až do hvězdných dálek a nezapomenutelný kontakt se svou ryzí esencí, rozhodla jsem se toto jméno použít pro tuto tvorbu, se kterou přicházím ven.

Cítím, že je nejblíž tomu, kdo opravdu jsem a naplňuje mne obrovskou lehkostí, radostí a chutí tvořit.

Jméno znázorňuje Saharské duny a východ slunce, který jsem každé ráno s údivem vítala.

Nechť toto jméno sebou nese vibraci lehkosti a světelné radosti ve své plné síle.

Jak mě malování provázelo životem?

Bavilo mě dívat se na lidi, kteří malují a pod rukou zanechávají odkaz už od raného dětství.
Zkoumala jsem, co vše je v obraze zachyceno ať už úmyslně nebo skrytě. Fascinoval mne například Salvátor Dalí s jeho zdánlivě nesourodými až bizardními tématy. Leonardo da Vinci, se svými technickými skicami a náčrtky - náhledy do jeho geniální mysli "průzkumíka a objevitele". Učarovalo mne, jak odhaloval a prozkoumával, co a jak funguje a nebál se zkoumat i za hranice tehdější možností. Claude Monet se svými romantickými krajinami. A musím zde zmínit - i můj děda, když mi namaloval obrázek do "dětského památníčku", nikdy dřív a ani potom jsem ho neviděla malovat, ale ten jeden obrázek zachycoval tolik lásky k životu, k lidem, ke mne. Ten obrázek je pro mne nezapomenutelný otisk, který mi zde zanechal.

Proč je malování pro mě stále tak důležité i dnes?

Malování mě dnes živí, ale v úplně jiné podobě, než jsem si tenkrát dovedla vůbec představit. Práce s malbou a kresbou je hluboký terapeutický proces, který mě fascinuje každodenně. A proto s ní pracuji se svými klienty téměř 10 let. (více ZDE).

Zjednodušeně řečeno "čtu z obrazu" lidí, aby sami sobě mohli lépe porozumět. Je to velice jemná forma práce, která obrovskou sílu. Z mého pohledu není třeba velkých dramat. Stačí to uvidět. Pak máte možnost výběru, změnit úhel pohledu, osvobodit se ze starých a nefunkčních struktur, nenásledovat předchůdce, vystoupit z rolístát se svobodným - tedy být tím kdo opravdu jste.

Pro mě osobně je malování obrovský ponor do vnitřního světa forma sebe-vyjádření. Vyplavení vnitřních pocitů, emocí a ujasnění si, co se ve mě odehrává. Je to způsob, jak porozumět sám sobě. Způsob, jak zviditelnit nevědomé procesy a jak ze sebe vypustit to, co potřebuje jít ven. Když to vidím a cítím zároveň, mám možnost to přetvořit.

Tvorba mi pomáhá vyjádřit to, co je "slovy nevyjádřitelné." 

Proč AKTIVAČNÍ mandaly?

Mandala pro mne znamená ztvárnění nekonečného potenciálu, zachycující celý vesmír, jednotlivé možnosti, pomíjivost i věčnost zároveň.
V osobních mandalách je znázorněn vesmír daného člověka, jeho potenciál a jeho přesah.

Proces vlastní tvorby mandaly je objevnou výpravou ve vnitřní krajině jedince, jdeme směrem ze známé do neznámé krajiny. Je to dobrodružná cesta.

Technika "tečkování", kterou při tvorbě mandal používám je unikátní v tom, že nemusíte být žádný malíř, nejde o to být zkušený a už vůbec ne dokonalý . Jakékoliv hodnocení jde stranou. Jde o to dovolit si být sám sebou, uvolnit se a dosednout si sebe-gravitačně sám do sebe.
Tečku umí udělat každý, kdo má minimálně jednu ruku, nohu nebo nos. Svou mandalu si může namalovat každý, koho láka uvidět svůj "blue-print" - otisk své duše z pohledu nekonečna.
Celá tvorba - je pro mne osobně - fascinující proces, dává nové a netušené obrazy a vnímání sebe z pohledu celého universa, dokáže léčit staré zranění a posouvat naše limity.

Maluju protože miluju...svůj život, sebe, tuto planetu, hvězdné dálky, celý vesmír i vás ... všichni jsme součástí celku. 

💗